MTB,  Uudised

Tartu Velo ratturid osalesid maastikukrossi võistlustel Jõulumäel.

11.- 12. septembril toimusid Jõulumäel  Eesti Meistrivõistlused jalgrattakrossi teatesõidus, pühapäeval lõpetati  XCO karikasari. Tartu Velo BMX krossiratturid osalesid mõlemas võistlusformaadis ja said ka maastikukrossis suurepäraselt hakkama.

Teatesõidus oli Velost väljas nii noorte, kui ka Seenioride võistkonnad. Noorte võistkonnas osalesid Pärtel Valge, Joonas Vaikmäe ja Rikojan Tugedam. Väga tugevas konkurentsis saavutati parima Tartu võistkonnana 17. koht. Seenioride võistkonnas osalesid Velost Meelis Jakobson, Tõnu Arrak ja Kaarel Maaten. Tartu Velo meeskond saavutas Eesti Meistrivõistlustel maastikukrossis Seenioridele 6. koha.

XCO karikasarja finaalvõistlusel oli Tartu Velo esindatud 10 võistlejaga. Kuigi maastikukrossi treeninguid oli eelnevalt tehtud vaid 3, olid tulemused täiesti arvestatavad ja kohad oma vanuseklassides olid:

M10 – Jakob Maaten 7. Koht

Lukas Herman Staškevitš 13. Koht

M12 – Oskar Jakobson 4. Koht

Joonas Kiho 5. Koht

Heron Helemets 7. Koht

M14 – Pärtel Valge 8. Koht

Joonas Vaikmäe 11. Koht

MJ – Rikojan Tugedam 3. Koht

Sen1 – Tõnu Arrak 6. Koht

Kaarel Maaten 7. Koht

Kuna BMX krossivõistlustel osalemine välismaal on endiselt raskendatud, siis on Tartu Velo krossiratturid alustanud juba valmistumist järgmiseks BMX krossihooajaks ja selleks osaletakse maastikukrossi võistlustel Eestis. Järgmisena on kavas osaleda Tartu Rattamaratonil ja sellele järgneval Sügissarja krossivõistlustel. BMX krossivõistlustest on järgmised Velo ratturitele Tartu Linna Talvised karikavõistlused, mille avastart antakse 20. novembril.

Leave a Reply