MNT,  Uudised

Tartu BMX krossiratturid osalesid TTP Noortetuuril

Seoses jätkuva pandeemiaga on võistluskalendrid hõredad ja sellega seoses otsustasid Tartu SK Velo BMX krossiratturid osaleda hoopis maanteevõistlusel ning selleks sobis suurepäraselt Tallinnas korraldatud traditsiooniline noorte mitmepäevasõit, Tiit Aava mälestuseks korraldatud TTP Noortetuur. Võistluskogemusi selles distsipliinis küll nappis, aga ainsa Tartu rattaklubina sellel võistlusel osalenud  ratturid häbisse ei jäänud ja Tartu sai esindatud väärikalt. Esimese etapina toimus Tallinna Näituste halli juures 1,1 km. pikkune proloog, mis sõideti paduvihmas ja ülesmäge. Meie parimana sõitis sellel sõidul Joonas Kiho M-12 vanuseklassis välja 5. Koha, Markus Mõttus oli 9., Heron Helemets 17. Ja Oskar Jakobson 19., etapi võitis Magnus Normak Kalevi Jalgrattakooli võistkonnast. Võistkondlikult oli Tartu SK Velo sellel etapil 3. M-14 vanuseklassis saavutas Pärtel Valge 17. koha ja Joonas Vaikmäe oli 22. Teise etapina oli M-12 vanuseklassile kavas grupisõit 29.6 km. ja seal sõitis Joonas Kiho välja 8. Koha, Markus Mõttus oli 10., Heron Helemets 22. Ja Oskar Jakobson 25. Meeskondlikult langes Tartu SK Velo 4. kohale. M-14 vanuseklassile oli võistlusmaa pikkuseks 43,8 km ja sellel lõpetas Pärtel Valge 17. kohaga ning Joonas Vaikmäe oli 21. Sama päeva õhtupoolikul sõideti samas eraldistardiga sõit 4,9 km. ja seal saavutas M-12 vanuseklassis Markus Mõttus 11. koha, Joonas Kiho oli 13., Heron Helemets 20. Ja Oskar Jakobson 27. M-14 vanuseklass sõitis sama pika distantsi ja seal olid meie poiste kohad vastavalt Pärtel Valge 20. Ja Joonas Vaikmäe 26. Velotuuri viimane etapp sõideti Tallinna Pirita ringrajal ja sellel oli M-12 võistlusmaa pikkuseks 12 km. ning sellel oli Markus mõttus 6., Joonas Kiho 7., Heron Helemets lõpetas 18. kohaga, Oskar Jakobson 22. kohaga. Poiste M-14 vanuseklassile oli võistlusmaa pikkuseks 24 km. ja seal saavutas Pärtel Valge 12. koha ning Joonas Vaikmäe 13. koha.

Velotuuri kokkuvõttes lõpetasid meie M-12 vanuseklassi poisid esikümnes, mis on kindlasti kordaminek,  Joonas Kiho lõpetas velotuuri kokkuvõttes 9. kohaga, Markus Mõttus 10. kohaga. Heron Helemetsa lõppkohaks jäi 21., Oskar Jakobsonil  25., meeskondlikult kuulus Tartu SK Velole 4. koht. M-14 vanuseklassis lõpetas Pärtel Valge velotuuri 17. kohaga ja Joonas Vaikmäe 18. kohaga.

Järgmiseks on meie BMX krossiratturitel plaanis osaleda Lätis peetavatel BMX krossivõistlustel. Tingimused võistlustel osalemiseks on üliranged, aga loodame oma ratturitega ikkagi kvalifitseeruda ja teha veel enne hooaja lõppu ka paar BMX krossivõistlust.

Leave a Reply