MNT,  Teadaanded

Eesti meistrivõistlused mitmepäevasõidus seenioridele

30.- 31. juuli 2022.a.

1. Korraldus

21. TARTU VELO TUURI korraldab MTÜ Tartu Spordiklubi Velo, tuginedes EJL võistlusreglemendile ja UCI määrustele.

Võistlus korraldatakse proloogi ja 2 etapina.

2. Aeg ja koht

Võistlused toimuvad 30.- 31. juulil 2022.a. Otepääl ja Valga maakonnas.

30. juulil kell 12.00 proloog 5,0 km Tehvandi – Servamäe – Tehvandi.

30.juulil kell 16.00 grupisõit 65 km Otepää – Pringi – Arula – Sihva – Vana roll – Tehvandi. Stardi-finišiala asub Tehvandi Suusastaadioni vahetus läheduses.

31.juulil kell 12.00 händikäp-sõit 6,0 km Otepää – Sihva teel, stardi-finišiga Tehvandi Suusastaadioni vahetus läheduses.

2. Osavõtjad

Võistlused on individuaalsed. Osaleda on lubatud kõigil Seenior 1 -7 vanuseklassi UCI litsentsi omavatel võistlejatel, Sport-võistlusklassi ratturitele toimuvad Eesti esivõistlused. Majutus- ja olmeküsimused lahendavad osavõtjad iseseisvalt.

3. Võistluskeskus

Võistluskeskus asub Otepää Suusastaadioni läheduses, Elva Spordikooli majas Mäe tn.1 ja on avatud 30. juulil kella 9.00 – 18.00.

Võistkondade esindajate koosolek korraldatakse vastavalt UCI määruste artiklile § 1.2.081, kohtunike kogu liikmete osavõtul 30. juulil. kell 11.30 võistluskeskuses.

4. Registreerimine

Kohustuslik eelregistreerimine: kuni 27. juuli kl 24.00-ni elektrooniliselt aadressil: https://kttiming.ee/registreerimine/

Võistlejate kinnitamine võistluspaigas: Võistlejate lõplik kinnitamine ja numbrite väljastamine toimub 30. juulil kell 10.00 – 11.00 võistluskeskuses. Osavõtutasu on 50 EUR-i kogu võistluse eest ja tasutakse sularahas võistluskeskuses võistleja registreerimisel.

5. Tulemuste arvestamine

Võistluste võitja selgitatakse etappide aegade summeerimise teel. Grupisõidus toimub üks vahefiniš, kus antakse preemiasekundeid kolmele paremale vastavalt 3, 2 ja 1 ning lõpufinišis vastavalt 10, 6 ja 4. Viimane etapp toimub händikäp-sõiduna 6 km ja starditakse vastavalt eelnevale üldjärjestuse kohale viitstardist ehk tagaajamisvõistlusena (Gunderseni meetodil). Tuuri võitjaks osutub rattur, kes finišeerib viimasel etapil esimesena.

6. Ajalimiidid

Ühisstardist sõidetaval etapil on ajalimiit 20% võitja ajast. Kohtunike kogul on õigus ajalimiiti muuta sõltuvalt ilmastikuoludest ja pärast korraldajatega konsulteerimist.

7. Tehniline abi

Võistlejate tehnilise abi kindlustab võistleja klubi. Tehnilise abi autode järjestus määratakse vastavalt individuaalsele paremusjärjekorrale. Võistluse katkestajatele on tagatud lõpubuss.

8. Stardijärjekord proloogil

Proloogiks, mis sõidetakse eraldistardist, paneb võistlejate stardijärjekorra paika kohtunike kogu loosimise teel. Võistlejate stardi-intervall on 1 minut.

9. Autasustamine

Autasustatakse kolme parimat tuuri üldarvestuses ja iga vanuseklassi võitjat karika, medali ning diplomiga. Autasustamine toimub 31. juulil kell 14.00 finišipaigas. Võistluste liider kannab kollast liidrisärki ja see antakse talle kätte enne etapi algust.

10. Karistused

Võimalikud karistused võistlusmääruste rikkumise eest kohaldatakse UCI määruste alusel kohtunike kogu otsusel.

Juhendis kajastamata küsimused lahendab korralduskomitee ja kohtunike kogu.

11. Võistlustulemused

Võistlustulemused avaldatakse klubi kodulehel: www.veloklubi.eeja EJL kodulehel: www.ejl.ee

Võistluste direktor: Jaan Veeranna Tel. 50 12 539, e-post: fotokeskus@hot.ee

Peakohtunik: Raimo Ronimois Tel. 50 45 168, e-post: raimo.ronimois@gmail.com